Reklama

Kolejny Dreamliner ze środkami ochrony osobistej wylądował na Ławicy

fot. Port Lotniczy Poznań Ławica na FB
fot. Port Lotniczy Poznań Ławica na FB

Lądowanie odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

To już trzeci transport środków ochrony osobistej realizowany Dreamlinerem. - Ta dostawa, jak i poprzednie, jest ufundowana przez Kulczyk Foundation na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Na pokładzie i w ładowniach maski, kombinezony, gogle i przyłbice - wyjaśnia poznańskie lotnisko.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Przypominamy, że dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation w wysokości 20 mln złotych, przekazanej na specjalny fundusz pomocowy w ramach Fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, zakupiono: 1 mln masek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95, 100 tys. kombinezonów klasy II, 100 tys. gogli i 100 tys. przyłbic. To 57 ton sprzętu, dlatego podzielono go na cztery dostawy. Cały sprzęt trafia do okręgowych izb lekarskich w całej Polsce, gdzie jest grupowany, a następnie przekazany do szpitali i placówek medycznych.

Pozostał ostatni transport, który ma się odbyć w najbliższych dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro