Reklama
Reklama

Arboretum Kórnickie i Ogród Botaniczny nieczynne do odwołania!

fot. Arboretum Kórnickie / FB
fot. Arboretum Kórnickie / FB

Zarówno przedstawiciele ogrodu jak i arboretum nie podają dat, kiedy wejście będzie możliwe.

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Zdrowia w dniu dzisiejszym tj. piątek 24 kwietnia 2020 r. zamykamy Ogród Botaniczny do odwołania - czytamy w komunikacie, który w piątek pojawił się na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego.

Taką samą informację zamieścili dziś przedstawiciele Arboretum Kórnickiego. W związku z różnymi interpretacjami przepisów i licznymi wątpliwościami, czekamy na odpowiedź Ministerstwa Zdrowia co do możliwości jego otwarcia - czytamy.

W Kórniku pojawiła się dziś z kamerą Telewizja WTK. Jak powiedziała reporterowi szefowa kórnickiej placówki Kinga Dyjeta Arboretum Kórnickie będzie otwierane w drugim etapie łagodzenia obostrzeń wprowadzonych z powodu koronawirusa. Wtedy, kiedy otwierane będą również muzea. Tak samo ma być w przypadku botanika prowadzonego przez poznański UAM. Kiedy dokładnie to nastąpi - na razie nie wiadomo. Przedstawiciele rządu nie podają konkretnej daty wejścia w życie pozostałych etapów. Mają być one ustalane na bieżąco.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro