Reklama
Reklama

W poniedziałek otwarte zostaną wybrane Punkty Obsługi Klienta ZTM

fot. ZTM

Na początek - pięć z nich, w skróconym wymiarze czasowym.

Od 16 marca br., wszystkie Punkty Obsługi Klienta ZTM zostały zamknięte - Zarząd Transportu Miejskiego umożliwił kontakt i załatwianie spraw w formie zdalnej. Przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa i ostrożności w poniedziałek - 27 kwietnia - obsługa bezpośrednia zostanie wznowiona.
Z uwagi na wciąż obowiązujący stan epidemii oraz ograniczenia kadrowe zostaną uruchomione następujące Punkty Obsługi Klientów:
- Górczyn - dworzec autobusowy
- Ogrody - pętla tramwajowa (punkt znajduje się w budynku przy pl. Waryńskiego 9)
- Rondo Kaponiera (poziom -1)
- Os. Sobieskiego - dworzec autobusowy. UWAGA! W godzinach otwarcia Punktu Obsługi Klienta będzie otwarta poczekalnia. Toalety pozostaną nieczynne.
- Dębiec - pętla tramwajowa
POK-i będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00 (z przerwami: I. stanowisko 14:00-14:15; II. stanowisko 14:15-14:30).

Chcemy podkreślić, że w POK ZTM będzie obowiązywał reżim sanitarny, mający zwiększać bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników ZTM. Prosimy o przestrzeganie kilku prostych zasad podczas obsługi w Punkcie Obsługi Klientów: noszenie maski zasłaniającej usta i nos,zdezynfekowanie rąk lub korzystanie z jednorazowych rękawiczek, przebywanie podczas obsługi w miejscu wyznaczonym,zachowanie minimum 2 metrów odległości między osobami oczekującymi w kolejce,dokonywanie płatności (w miarę możliwości) kartą płatniczą - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. Przy składaniu wniosku o kartę PEKA - z uwagi na środki ochrony - nie będą wykonywane zdjęcia do odwołania - dodaje.

Jednocześnie informujemy, że karty PEKA pozostające do odbioru z wciąż nieczynnych POK, mieszczących się: przy ul. Matejki 59, w budynku Dworca Zachodniego PKP, na Dworcu Rataje, na Dworcu Śródka, w CH Kupiec Poznański i na pętli tramwajowo-autobusowej na Junikowie - będzie można będzie odbierać w Punkcie Obsługi Klienta w lokalizacji Rondo Kaponiera - przypomina Trzebiatowski.


Przedstawiciele ZTM wciąż zachęcają do korzystania ze zdalnej obsługi
- kontakt telefoniczny pod numerem 61 8346 163 (od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.00) - możliwość uzyskania informacji od pracowników ZTM;
- kontakt telefoniczny pod numerami 61 8 346 126 i 61 8 346 136 (w godzinach
od 10.00 do 17.00) - informacje dotyczące spraw z zakresu Punktów i Biur Obsługi Klienta ZTM,
- kontakt drogą elektroniczną e-mail w sprawach wniosków, skarg, reklamacji, odwołań na adres: [email protected] lub za pośrednictwem indywidualnych kont w systemie PEKA,
- korzystanie z platformy ePUAP,
- w kwestii zakupu biletów prosimy o skorzystanie z biletomatów stacjonarnych, Internetu (www.peka.poznan.pl) oraz aplikacji mobilnych.

Pasażerowie mają także możliwość przesłania niezbędnych dokumentów potwierdzających przysługujące uprawnienia do przejazdów ulgowych na liniach organizowanych przez ZTM za pośrednictwem adresu poczty elektronicznej: [email protected] W celu zapisania bądź przedłużenia uprawnienia do zwolnień i ulg w opłatach za przejazdy na liniach ZTM, należy przesłać na adres [email protected] skan (zdjęcie) oryginału dokumentów lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem potwierdzające prawo do przejazdów ulgowych.


Uprawnienie zostanie zapisane w systemie PEKA, ale należy pamiętać, że po uruchomieniu bezpośredniej obsługi klienta, każdy kto skorzystał z tego trybu zapisania ulgi, jest zobowiązany do jednorazowej wizyty w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM w celu elektronicznego przeniesienia (zapisania) potwierdzenia uprawnienia na kartę PEKA. Trwa to krótką chwilę i jest znacznie szybsze, niż w przypadku tradycyjnego zapisywania ulg w POK bez wcześniejszego przesłania niezbędnych dokumentów. Dlatego zachęcamy do korzystania w pierwszej kolejności z możliwości zdalnej
- tłumaczy Trzebiatowski.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro