Reklama
Reklama

Trwa remont zachodniego skrzydła Zamku Cesarskiego

fot. Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
fot. Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Prace prowadzone są od 2018 roku.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy w ramach prac wykonywana jest konserwacja reprezentacyjnych wnętrz na parterze oraz I i II piętrze w zachodniej części Zamku.

Po remoncie przestrzeń w odnowionej części zyska nowe wyposażenie (nowoczesny sprzęt nagłaśniający i projekcyjny oraz oświetlenia scenicznego) umożliwiające realizację szerokiego programu kulturalnego, w tym teatralnego, muzycznego i ekspozycji sztuki współczesnej. Wnętrza wyposażone będą w system audioprzewodników umożliwiający zwiedzanie obiektu, również przez osoby z niepełnosprawnościami, np. osoby niewidome i słabowidzące.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do szerszego i pełniejszego wykorzystania potencjału miejsca, jakim jest zabytkowe skrzydło zamku. W odnowionej części CK Zamek będą mogły się odbywać różne wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Po zakończeniu prac każdy chętny będzie mógł zobaczyć cesarski tron, a także wejść do pokoi i apartamentów. Odkrywanie tajemnic zamku umożliwi także wystawa, na której znajdą się obiekty związane z budynkiem oraz jego historią, m.in.: płaskorzeźby, meble, dokumenty i oświetlenie. Dla zwiedzających dostępna będzie również mediateka, pełna archiwalnych materiałów oraz opowieści ludzi, których losy splotły się z Zamkiem Cesarskim - zapowiadali w lutym temu urzędnicy.

Według planów oficjalne otwarcie remontowanej obecnie części ma się odbyć w czerwcu.

Cała inwestycja kosztuje 21 milionów złotych, z czego ponad połowa pochodzi z dofinansowania unijnego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro