Reklama
Reklama

Niedziela handlowa. Dziś autobusy podjeżdżają pod centra handlowe, w których czynne mogą być tylko nieliczne sklepy

fot. ZTM

W niedzielę, 26 kwietnia linie autobusowe nr 180 i 184 funkcjonować będą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Autobusy linii 180 wykonywać będą kursy do centrum handlowego przy ul. Sycowskiej, a autobusy linii 184 obsługiwać będą przystanki przy centrum handlowym przy ul. Szwajcarskiej. Ponadto autobusy linii 180 wykonają dodatkowy kurs o godzinie 20:53 z Górczyna i o godzinie 21:20 z ulicy Sycowskiej - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.


Na liniach podmiejskich w niedzielę (26 kwietnia) komunikacja odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo autobusy linii nr 611, 703, 705 i 707 będą obsługiwały przystanek - Sycowska/Centrum Handlowe. Natomiast linie autobusowe nr 811, 812, 813 obsługiwały będą przystanek Swadzim/Auchan - przypomina Trzebiatowski.


Przypominamy też ze względu na pandemię znacznie ograniczono działalność chociażby galerii handlowych, na terenie których czynne mogą być jedynie między innymi sklepy spożywcze, drogerie czy apteki. Przypominamy też, że w weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane są zamknięte. Pamiętajmy też, że w harmonogramie łagodzenia obostrzeń w pierwszej kolejności - od 20 kwietnia weszły w życie zmiany w limitach osób w sklepach. Dopiero w drugim etapie ma nastąpić otwarcie sklepów budowlanych w weekendy. W trzecim etapie z kolei mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, sklepy w galeriach handlowych, jednak z istotnymi ograniczeniami, czy restauracje stacjonarne. Kiedy dokładnie to nastąpi - na razie nie wiadomo. Przedstawiciele rządu nie podają konkretnej daty wejścia w życie pozostałych etapów. Mają być one ustalane na bieżąco.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro