Reklama
Reklama

Wewnątrz fontanny przy Teatrze Wielkim kredą narysowali serce. Co to za akcja?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Z prośbą o wyjaśnienie, co to ma oznaczać zwrócił się do nas Czytelnik, który uważa, że ze względu na umieszczony napis musi to być jakaś zaplanowana akcja.

O co chodzi z #epidemiaalienacji i sercem w środku fontanny w parku przed operą w Poznaniu - pyta nas Czytelnik i przesyła zdjęcie.

Jak udało nam się ustalić serce zostało narysowane przez członków ruchu społecznego "Nasze Dzieci - Razem Przeciw Alienacji w Rodzinie". Organizacja skupia rodziców, którym druga strona odcina możliwość kontaktu z dziećmi. To nietypowa akcja w związku z przypadającym dziś Dniem Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.


Jak mówi nam jedna z organizatorek akcji Bogusława Dreszczyk - na dziś planowano bardziej spektakularne wydarzenia, jednak w związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa wszystko zostało odwołane. Pojawiło się jedynie serce narysowane kredą przed Teatrem Wielkim, które ma zwracać uwagę na ogromny problem i cierpienie alienowanych rodzin.


Akcja przeniosła się też do internetu. Na całym świecie, w tym także i w Polsce ogromna liczba dzieci regularnie doświadcza przemocy psychicznej, emocjonalnej a czasem także fizycznej ze strony jednego z rodziców, który próbuje dokuczyć drugiemu rodzicowi stosując alienację rodzicielską. Dziecko nie może być krzywdzone i wykorzystywane jako broń, by ranić kogokolwiek! - piszą organizatorzy akcji i zachęcają, by na kartce wyrazić swój sprzeciw wobec alienacji rodzicielskiej i zamieść zdjęcie z tym tekstem na swoim profilu na portalu społecznościowym dodając tag #epidemiaalienacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
32.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro