Reklama
Reklama

Zakończono transport podopiecznych DPS z Kalisza. Do Poznania przewieziono więcej osób niż planowano

fot. Wojska Obrony Terytorialnej
fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Wielkopolski Urząd Wojewódzki tłumaczy decyzję "koniecznością zapewnienia pełnego bezpieczeństwa".

Początkowo planowano, że 23 z 40 ewakuowanych pensjonariuszy kaliskiego DPS trafi do szpitala jednoimiennego w Wolicy. Ostatecznie przetransportowano tam jedynie 10 osób. Reszta trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu. - Mimo planowanego transportu 23 pacjentów do szpitala w Wolicy docelowo trafiło tam 10 osób. W tej sytuacji reszta pacjentów, z uwagi na konieczność zagwarantowania pełnego bezpieczeństwa, musiała trafić do szpitala w Poznaniu - wyjaśnia Tomasz Stube z WUW.

Równocześnie odniesiono się do kwestii braków kadrowych w szpitalu w Wolicy. - Problem braku personelu medycznego na najbliższy weekend został rozwiązany. Pacjenci będą pod opieką dodatkowo 15 ratowników medycznych. Problem usług pralniczych również jest już nieaktualny. Szpital podpisał umowę o współpracy w tym zakresie z nową firmą - informuje Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala.

- Prowadzenie medialnych sporów w obliczu obecnej sytuacji z pewnością nie pomaga w leczeniu pacjentów w Wolicy. Szpital otrzymuje od nas potrzebne wsparcie, może liczyć także na pomoc marszałka. Współpracujmy i rozwiązujmy problemy poprzez wspólną rozmowę, a nie przekazy mediów - apeluje wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro