Reklama
Reklama

Jest pierwsze w regionie zawiadomienie do prokuratury w sprawie nocnego maila z Poczty Polskiej

fot. archiwum
fot. archiwum

O możliwości popełnienia przestępstwa powiadomił prokuraturę burmistrz Chodzieży.

Jak podają lokalne media, Jacek Gursz (burmistrz Chodzieży) po otrzymaniu nocnego maila z Poczty Polskiej z wskazówkami w jaki sposób samorząd ma przekazać instytucji dane osobowe mieszkańców, zgłosił sprawę prokuraturze. Jest pierwszym samorządowcem z regionu, który to zrobił.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gursz w codziennej internetowej relacji wyjaśnił mieszkańcom, że ma uzasadnione podstawy, by przypuszczać, że ktoś chciał wyłudzić ich dane osobowe. Jak przyznaje, maila podpisano "Poczta Polska" i jest to jego zdaniem postępowanie "haniebne" i "prymitywne", a co najważniejsze, niezgodne z prawem. - Jeżeli nie potrafią napisać prostego wniosku zgodnie z przepisami, to pomyślcie, co może się stać z danymi osobowymi, jeśli je dostaną - mówił. - Złożyłem zawiadomienie do prokuratury i zobaczymy jakie otrzymam odpowiedzi - dodał.

Już w czwartek Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że i Poznań nie wyda danych obywateli Poczcie Polskiej. Piszemy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro