Reklama
Reklama

Kolejni podopieczni DPS trafią do szpitali zakaźnych w Wolicy i w Poznaniu

fot. Wojska Obrony Terytorialnej
fot. Wojska Obrony Terytorialnej

40 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu zostanie dziś przetransportowanych do szpitali jednoimiennych w Wielkopolsce.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapewnia, że cały czas monitoruje sytuację w placówkach opieki społecznej, wspierając działania samorządu. Podopieczni, którzy uzyskali dodatni wynik na obecność koronawirusa, trafią pod opiekę lekarzy ze szpitali jednoimiennych w Poznaniu i Wolicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W czwartek 9 osób z personelu trafiło do izolatorium domowego z uwagi na zakażenie. Żołnierze 12 BWOT przeprowadzili także w czwartek transport 24 podopiecznych DPS do szpitala w Poznaniu - relacjonuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Do domów pomocy społecznej w Broniszewicach, Psarach i Pleszewie dotarł też kolejny transport środków ochrony osobistej. W ramach regularnego uzupełnienia zapasów sprzętu ochronnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody dostarczyło w środę do tych jednostek łącznie ponad 5 tys. par rękawiczek, 1,5 tys. maseczek chirurgicznych, półmasek i masek z czepkiem, 100 kombinezonów biologicznych, 250 litrów płynu do dezynfekcji oraz preparaty do dezynfekcji powierzchni - dodaje Stube.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro