Reklama
Reklama

Linia nr 157 częściowo wraca na trasę! Zamiany również na innych liniach autobusowych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Walczak, archiwum

Kursowanie linii autobusowej zostało zawieszone ze względu na koronawirusa oraz braki kadrowe wśród kierowców.

O wycofaniu autobusu linii nr 157 pisaliśmy już na łamach naszego portalu, po zgłoszeniu od Czytelnika. Ja rozumiem że mamy epidemię i jest potrzeba zmniejszenia ilości komunikacji miejskiej, ale jak można wycofać jedyny, powtarzam jedyny autobus, który w promieniu paru kilometrów dojeżdża na rondo Śródka - pisał kilkanaście dni temu nasz Czytelnik.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

O komentarz poprosiliśmy wówczas Zarząd Transportu Miejskiego. Jak zapewnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM w Poznaniu ZTM Poznań wspólnie z MPK na bieżąco monitorują sytuację na liniach i w miarę możliwości czynią starania, aby w tym trudnym okresie jak najbardziej sprostać wymogom stawianym przed komunikacją publiczną. Z uwagi na wysoki poziom absencji prowadzących pojazdy - także spowodowany stanem epidemii - nie ma możliwości przywrócenia roboczego rozkładu jazdy - takiego jaki funkcjonował przed wprowadzeniem ograniczeń - tłumaczył Trzebiatowski.
Podejmując decyzję o zawieszeniu danej linii na czas epidemii brano pod uwagę powyższe ograniczenia oraz m.in. znaczenie danej linii dla poszczególnych osiedli czy dzielnic. Linia nr 157 - poza krótkim odcinkiem na ulicy Warszawskiej - przebiega jako dodatkowa linia uzupełniająca dla takich linii jak 166 czy 184. Dodatkowo mieszkańcy z rejonu ul. Żelaznej od listopada 2019r. mogą korzystać z nowej ulicy Folwarcznej, przez którą do pętli Franowo skierowane zostały linie nr 155 i 166 - dodał.

Teraz sytuacja się zmieniła. Od poniedziałku (27 kwietnia) częściowo przywrócona zostanie linia autobusowa nr 157. Autobus będzie kursował według sobotniego rozkładu jazdy w godz. 5:00 - 8:30 i 14:00 - 17:00 - poinformował Bartosz Trzebiatowski.

Także od poniedziałku wprowadzone zostaną dodatkowe dwa kursy w dni robocze na linii autobusowej nr 166: o godz. 5:00 z ronda Rataje do Zielińca i o godz. 14:27 z Zielińca do ronda Rataje (zapewnią one dojazd i powrót do/z zakładów VW Poznań).

Z kolei już od dziś, w związku z możliwością korzystania z terenów rekreacyjnych (m.in. lasów, parków, ogródków działkowych) we wszystkie dni tygodnia wprowadzane zostaną (w godzinach od ok. 8:00 do godz. 20:00) dodatkowe kursy na linii autobusowej nr 195 (Ogrody - Kiekrz). Linia nr 195 funkcjonuje w dni robocze i soboty według sobotniego rozkładu jazdy, a w niedziele i święta według świątecznego rozkładu jazdy - kończy Trzebiatowski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro