Reklama
Reklama

Rekrutacja do szkół podstawowych: ostatnie dni, aby zapisać dziecko do pierwszej klasy

fot. UMP
fot. UMP

Nabór wniosków potrwa do 27 kwietnia. Rodzice proszeni są, aby wszystkie dokumenty wypełniali elektronicznie i wysyłali pocztą lub skanem do szkoły pierwszego wyboru.

Jak przypominają miejscy urzędnicy w pierwszej kolejności do pierwszej klasy przyjmowane są dzieci z obwodu. Ci przyszli uczniowie nie podlegają rekrutacji. Nie zwalnia to jednak rodziców z konieczności zapisu dziecka do szkoły - należy wypełnić zgłoszenie i w terminach rekrutacji przesłać mailem lub pocztą do szkoły obwodowej.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Należy zwrócić uwagę na nowe obwody, które 31 marca przyjęła Rada Miasta Poznania. Zmiany dotyczą Szkół Podstawowych nr 92 (z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy), 36, 38 (w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10), 91, 74, 88, 6, 47 (w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4), 69 (w Zespole Szkół nr 8), 90, 33 (w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 33), 7 oraz 72. Nadano również obwód Publicznej Szkole Podstawowej Cogito. Informację o nowych obwodach, wraz z mapami, można znaleźć na stronie Geopozu.
Wszystkie potrzebne dokumenty będzie można pobrać ze strony internetowej - tutaj.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną rodzice proszeni są, aby zarówno wnioski o przyjęcie dziecka, jak i pozostałe dokumenty będące potwierdzeniem spełnionych kryteriów wysyłali drogą elektroniczną (skan podpisanego wniosku wraz z załącznikami) lub pocztą tradycyjną (za potwierdzeniem odbioru). Dokumenty należy przesłać wyłącznie do placówki pierwszego wyboru -
tłumaczą miejscy urzędnicy.

Wysłanie skanu nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku, w związku z powyższym będzie konieczność dostarczenia do szkoły oryginału dokumentów. Można to jednak będzie zrobić w późniejszym terminie - dodają. Warto także powiadomić mailowo placówki pierwszego wyboru o fakcie wysłania wniosku pocztą (maile do placówek są dostępne na stronach NABÓR 2020 - kończą.

Informacja o terminie dostarczenia oryginału wniosku będzie podana przez Wydział Oświaty na stronach Miasta i NABÓR oraz w szkołach biorących udział w rekrutacji. Zależy to głównie od okresu zawieszenia zajęć w szkołach.


Harmonogram

6-27 kwietnia - składanie wniosków o przyjęcie dziecka
15 - 21 kwietnia - próby sprawnościowe dla kandydatów, ubiegających się o przyjęcie do klasy sportowej
24 kwietnia - wyniki prób sprawnościowych
8 maja - ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
8 - 12 maja - pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka
14 maja - ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

Rekrutację uzupełniającą zaplanowano na 10-25 czerwca.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro