Reklama
Reklama

24 kolejnych podopiecznych kaliskiego DPS trafi do poznańskiego szpitala zakaźnego. Rozpoczęła się ewakuacja

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wojska Obrony Terytorialnej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Akcję przeprowadzają terytorialsi wraz z 2. Wojskowym Szpitalem Polowym z Wrocławia.

W czwartek rano okazało się, że w kaliskim Domu Pomocy Społecznej doszło do kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem. W związku z tym zdecydowano się na natychmiastową ewakuację podopiecznych placówki do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Do naszego miasta ma trafić 24 pensjonariuszy kaliskiego DPS.

Przypomnijmy, że już wcześniej do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej przetransportowano blisko 30 podopiecznych DPS w Kaliszu. Jak podaje portal faktykaliskie.pl, od początku epidemii do 21 kwietnia w kaliskiem DPS zmarło 11 pensjonariuszy.

W czwartek pisaliśmy też o ewakuacji podopiecznych prywatnego Domu Opieki Długoterminowej Salus w Kalisz, którzy także są zarażeni koronawirusem. W tym przypadku pensjonariusze trafiają do drugiego szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce - w Wolicy. Szpital zaczął funkcjonować w nowym kształcie w czwartek.

  • Aktualizacja
    czwartek, 23.04.2020 r., godz. 17.21
    Aktualizacja
    czwartek, 23.04.2020 r., godz. 17.21
    Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, do Poznania trafi też 5 pensjonariuszy DPS w Pleszewie. -Obecnieoczekujemy także na wyniki 124 wymazów pobranych w domu pomocy społecznej w Kaliszu. Jeśli będziemy mieli do czynienia z wynikami dodatnimi, pacjenci będą transportowani do Poznania i Wolicy- tłumaczy dyrektor wydziału zdrowia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Damian Marciniak. Równocześnie poinformowano, że zakończyła się ewakuacja Salusa. Wszyscy zarażeni podopieczni są już w szpitalu w Wolicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro