Reklama

Starołęka: kończy się budowa Parku Rekreacji

fot. PIM
fot. PIM

Choć obiekt miał być gotowy w 2019 roku, dopiero jesienią wybrano wykonawcę prac.

Zaniedbany teren pomiędzy ulicami Forteczną, Romana Maya i Okopową w końcu doczekał się metamorfozy. Pozwolenie na użytkowanie inwestor chce uzyskać do końca maja, ale już teraz widać tutaj ogromną zmianę.

- Gotowe są już boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i miejsce do ćwiczeń street workout. Powstało też miejsce do gry w szachy i tenisa stołowego, pojawiły się elementy małej architektury - m.in. ławki i kosze na śmieci, a przy obiekcie znajduje się nowy parking - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Posadzono tu nowe drzewa, krzewy, zasiano trawę. - Wcześniej zamontowane zostały urządzenia odwadniające, dzięki którym deszczówka będzie odprowadzania do kolektora deszczowego. Jej nadmiar trafi do zbiorników retencyjnych, zlokalizowanych na obszarze obiektu. Wody opadowe będą również wykorzystywane do podlewania terenu przy pomocy zaprojektowanego w tym celu systemu - tłumaczą Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Park będzie oświetlony i monitorowany. Prace prowadzi tu firma Maciej Rybicki IZBRUK. Ich koszt to prawie 2,5 mln złotych. Park przez 5 lat będzie objęty gwarancją.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro