Reklama
Reklama

Pyrkon również przełożony na 2021 rok, organizatorzy apelują o zachowanie biletów. "Każdy z was może zostać superbohaterem"

fot. Maciej Kopiński

Tegoroczny Pyrkon podzielił losy Poznań Motor Show.

Tutaj pisaliśmy o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy dla fanów motoryzacji, podobną decyzję musieli podjąć również organizatorzy zlotu miłośników fantastyki.

Już jakiś czas temu - oczywiście z powodu koronawirusa - wydarzenie przesunięto na lipiec, ale teraz okazało się, że przyjazd kilkudziesięciu tysięcy osób w tym terminie również będzie niemożliwy.

- Rok cyberpunka zamienił nam się w rok apokalipsy. Pandemia koronawirusa wywróciła życie wszystkich do góry nogami. Nie inaczej jest w przypadku Pyrkonu. Pyrkon 2020 miał być wyjątkową imprezą - jubileuszową, podkreślającą 20 fantastycznych wspólnych lat. Mieliśmy w planach nowych gości i prelegentów zaproszonych, z którymi moglibyście się spotkać, nowe atrakcje, które moglibyście przeżyć, w naszych głowach kłębiły się setki marzeń i pomysłów, jak uczynić Pyrkon 2020 najwspanialszym w historii. Jednak życie boleśnie zweryfikowało nasze plany - poinformowali w swoim oświadczeniu organizatorzy.

Pyrkon odbędzie się w dniach 14-16 maja 2021 roku. Osoby odpowiedzialne za imprezy nie ukrywają jednak, że ta sytuacja oznacza dla nich straty finansowe i dużej części zainwestowanych środków nie uda się już odzyskać. - Dlatego teraz każdy z Was może przywdziać pelerynę i zostać pyrkonowym superbohaterem. Zatrzymajcie zakupione bilety, gdyż zachowają one ważność i pozwolą przetrwać Pyrkonowi do 2021 roku! Niedługo też uruchomimy sprzedaż biletów na edycję 2021 - zaapelowali.

Jeśli jednak osoby, które już zakupiły bilety, będą chciały je oddać, wówczas muszą wypełnić odpowiedni formularz, dostępny tutaj. Zgodnie z zasadami "tarczy antykryzysowej" na zwrot środków możemy poczekać nawet 180 dni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro