Reklama
Reklama

Tramwaje dłużej nie pojadą przez most św. Rocha. Powodem koronawirus

fot. MPK
fot. MPK

Dłużej niż pierwotnie planowano potrwa naprawa torowiska w ciągu ulic Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego i Kórnickiej.

Inwestycja ruszyła w połowie marca i miała potrwać do 30 kwietnia. Rzeczywistość zweryfikowała jednak te zapowiedzi.

- Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, m.in. dotyczące konieczności zmiany organizacji pracy w powiązaniu z czasochłonną technologią prac rozbiórkowych powodują konieczność przesunięcia zakończenia robót na 17 maja. Do tego dnia będą zatem obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej spowodowane z zamknięciem trasy: tramwaje linii 5 i 13 nadal będą kursowały przez ulicę Strzelecką, natomiast 16 - przez rondo Śródka. Ciągle też funkcjonować będzie linia T21 - tłumaczy poznańskie MPK.

Obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe na łuku pomiędzy mostem św. Rocha a przystankiem tramwajowym św. Rocha. Trwa również montaż torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz nowych rozjazdów u zbiegu Kórnickiej i Jana Pawła II. Na Kórnickiej i po obu stronach mostu św. Rocha wymieniane są przyrządy wyrównawcze.

18 maja rozpoczną się prace wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego na ulicy Przybyszewskiego. Część robót wykonywana jest w tym rejonie już teraz, ale w nocy, kiedy na torowiskach nie ma pojazdów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro