Reklama
Reklama

Winogrady: zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzny, który zaatakował nożem ojca

fot. Robert
fot. Robert

Wracamy do sprawy awantury domowej, do której doszło na Winogradach.

4 kwietnia pisaliśmy o wydarzeniach z osiedla Wichrowe Wzgórze. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 34-latek ranił tam nożem własnego ojca.

W sprawie wszczęto śledztwo przeciwko Arturowi G., podejrzanemu o usiłowanie pozbawienia życia swojego 79 - letniego ojca.

- Pokrzywdzony i jego żona przebywali w pokoju i oglądali telewizję. Do pomieszczenia wszedł ich syn Artur G., a następnie zadał swojemu ojcu ciosy w okolicy szyi, karku, klatki piersiowej oraz prawej ręki. Na szczęście pokrzywdzonemu udało się uciec. Obecnie przebywa w szpitalu i został już przesłuchany. Po zatrzymaniu, Arturowi G. prokurator przedstawił zarzut usiłowania pozbawienia życia Wacława G. połączony ze spowodowaniem u pokrzywdzonego obrażeń naruszających czynności narządu ciała na czas powyżej dni siedmiu. Prokurator przyjął również, że wymieniony działał z zamiarem bezpośrednim, a swym zachowaniem narażał pokrzywdzonego na utratę życia oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu - przekazał prok. Łukasz Wawrzyniak z poznańskiej prokuratury okręgowej.

Artur G., który już wcześniej wchodził w konflikty z prawem, nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu został on aresztowany na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro