Reklama
Reklama

W Poznaniu zaczną stosować amerykański lek na Covid-19?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. biker_becca / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. biker_becca / pixabay.com

Chodzi o lek, który wcześniej stosowano w leczeniu chorych na Ebolę.

Amerykański lek będzie stosowany m.in. przez lekarzy z Wrocławia walczących z Covid-19. Ma zostać podany 10 pacjentom z ostrą niewydolnością krążeniowo-oddechową, którzy są oczywiście zakażeni koronawirusem.

Na środowej konferencji dziennikarze zapytali Jacka Jaśkowiaka, czy taki lek będzie stosowany także w poznańskim szpitalu zakaźnym. - My tym lekiem nie dysponujemy, ale wiem, że wystąpiliśmy do Ministerstwa Zdrowia o to, by ten lek został nam przekazany. Mam nadzieję, że wkrótce to nastąpi - odpowiedział prezydent Poznania.

Profesor Krzysztof Simon z Wrocławia przyznał, że lek nie sprawdził się w walce z wirusem Ebola, ale obecnie jest testowany przez lekarzy na całym świecie zajmujących się chorymi na Covid-19.

Jak podaje Głos Wielkopolski, poznański szpital będzie jednym z czterech ośrodków w Polsce, który będzie podawać pacjentom Remdesivir. Lek jest w fazie badań klinicznych, a w Polsce będzie testowany - tak jak w innych krajach na świecie. Wyniki, jakie osiągnięto w Chinach i USA są bardzo obiecujące. Lek może być stosowany tylko w ciężkich przypadkach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro