Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak dziękuje wojewodzie za zaangażowanie w walce z koronawirusem. "W Poznaniu potrafimy współpracować"

Łukasz Mikołajczyk | fot. WUW

Choć do tej pory ze strony Jacka Jaśkowiaka padały raczej gorzkie słowa pod adresem wojewody z PiS - Łukasza Mikołajczyka, sytuacja zmieniła się w środę.

Na środowej konferencji Jacek Jaśkowiak przyznał, że bardzo dziękuje wojewodzie za współpracę. - Życzyłbym każdemu prezydentowi dużego miasta, niezależnie od tych wszystkich różnic politycznych, by tak dobrze się im układało - mówił.

Jak zauważył prezydent Poznania, sam Poznań oraz powiat poznański na tle Wielkopolski pod względem zachorowań na Covid-19 wypadają bardzo dobrze. - Ogniska rozprzestrzeniania się wirusa są na południu - w Kaliszu i Krotoszynie. W Wolicy jest drugi szpital uruchamiany, tam również będą kierowani pacjenci. Dziś DPS-y w Wielkopolsce otrzymują odpowiedni sprzęt i za to też chciałem wojewodzie podziękować. Może dzięki temu uda się lepiej sobie poradzić z tymi ogniskami w DPS-ach - dodał.

Na koniec Jaśkowiak raz jeszcze dziękował Łukaszowi Mikołajczykowi. - Dziękuję za współpracę, zaangażowanie. W Poznaniu potrafimy współpracować, działamy merytorycznie. To jest współpraca nie tylko z nami, ale też z marszałkiem województwa, ze starostami - zaznaczył.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro