Reklama
Reklama

Poznańskie CBA zatrzymało byłą prezes spółki finansowej. 2 tysiące osób miało stracić 600 milionów złotych

fot. CBA

Akcja poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze zatrzymali byłą prezes zarządu spółki, która zarządzała aktywami czterech funduszów inwestycyjnych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Zatrzymana stworzyła i zarządzała piramidą finansową w postaci czterech funduszów inwestycyjnych zamkniętych aktywów niepublicznych. Grupa przestępcza doprowadziła ponad 2000 osób korzystających z funduszów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości nie mniejszej niż 600 milionów złotych. Szkodę majątkową w funduszach oszacowano na co najmniej 90 milionów złotych - poinformowało CBA.

Zdaniem śledczych była prezes odpowiada za wystawienie poświadczających nieprawdę faktur VAT, których łączna wartość wyniosła ponad 400 tys. złotych. Faktury były wystawiane na rzekome usługi polegające na opracowaniu i interpretacji ustawy o ustroju rolnym oraz interpretacji ustawy o prawie pierwokupu gruntów leśnych. W rzeczywistości usługi nie były wykonane.

Do tego śledztwa już wcześniej zatrzymano 30 osób, z czego 7 zostało tymczasowo aresztowanych, łącznie zarzuty usłyszało 35 podejrzanych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro