Reklama
Reklama

Już jest poznańska ścieżka w koronach drzew. I wygląda świetnie!

fot. kwolana

Powstała w lesie na terenie Antoninka.

"Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek" to inwestycja realizowana przez miasto, w ramach której już w ubiegłym roku oddano do użytku ścieżkę przez tereny bagienne w pobliżu stawu Olszak, a także pomost na pływakach na stawie Browarnym. Równocześnie trwały prace związane z budową ścieżki w koronie drzew w dolinie Szklarki. I te prace dobiegły końca.

- Ścieżka jest fantastyczna, piękna, wygodna, szeroka, wyjątkowa w skali miasta. Ma ponad 200 metrów długości i poza atrakcją, stanowi też ułatwienie w przejściu z okolic ul. Pobiedziskiej nad jezioro Maltańskie. Na ścieżce zamontowano ławki, śmietniki, na tarasie widokowym postawiono wiatę - pisze nasz czytelnik. - Niestety epidemia chyba pokrzyżowała oficjalne uroczyste otwarcie i oddanie ścieżki mieszkańcom - dodaje.

- Ścieżka w koronach drzew w dolinie Szklarki przeszła już niezbędne odbiory robót budowlanych i uzyskała pozwolenie na użytkowanie - zdradza Maja Chłopocka-Nowak z Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Po odwołaniu zakazu korzystania z terenów leśnych zostały udostępnione odwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek, jednak - ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną - z pewnymi ograniczeniami. Jak informuje dyrekcja Zakładu Lasów Poznańskich, w celu spełnienia ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., obowiązuje na ścieżce ruch jednokierunkowy oraz zakaz korzystania z wiaty i małej infrastruktury leśnej - dodaje. Oznacza to, że każdy może już wejść na nową ścieżkę, ale obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy - wejście jest możliwe jedynie od strony ulicy Czekalskie.

To koniec tego etapu inwestycji "Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek". W kolejnych latach, w porozumieniu z Zakładem Lasów Poznańskich, planowana jest budowa wieży obserwacyjnej do celów przeciwpożarowych z dopuszczeniem ruchu turystycznego na polanie śródleśnej przy ul. Wiankowej 1.

 • Aktualizacja
  wtorek, 21.04.2020 r., godz. 12.47
  Aktualizacja
  wtorek, 21.04.2020 r., godz. 12.47
  Obecnie ze ścieżki nie można korzystać. Jak informuje nas dyrektor Zakładu Lasów Poznańskich, radcy prawni Urzędu Miasta analizują obecnie rozporządzenie Rady Ministrów związane z obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem. - Dziś mam mieć informację, czy ruch na ścieżce będzie dopuszczony, czy jednak obostrzenia na to nie pozwolą - mówi Mieczysław Broński.
 • Aktualizacja
  wtorek, 21.04.2020 r., godz. 20.58
  Aktualizacja
  wtorek, 21.04.2020 r., godz. 20.58
  Urzędnicy informują, że korzystanie ze ścieżki jest już możliwe.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro