Reklama
Reklama

Żegnają Krystynę Łybacką. Andrzej Duda: "Wielka i niezwykle elegancka Dama"

fot. lybacka.pl

Prezydent Andrzej Duda, premier Leszek Miller i wielu innych żegnają posłankę SLD.

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, Krystyna Łybacka zmarła w poniedziałek wieczorem po ciężkiej chorobie. Miała 74 lata, a przez blisko 30 prowadziła działalność poselską. Dziś żegnają ją m.in. politycy.

- Odeszła Pani Minister Krystyna Łybacka. Wielka i niezwykle elegancka Dama. Piękny Człowiek. Bardzo będzie Jej brakowało w polskim życiu i w polityce. Łączę się w żalu z Najbliższymi Pani Minister, Przyjaciółmi i Tymi wszystkimi, co łzę w oku mają. RiP - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

- Krystyna Łybacka nie żyje. Odeszła wielka dama polskiej polityki. Znakomita minister edukacji, wieloletnia posłanka do Sejmu z ramienia SLD. Ceniona członkini Parlamentu Europejskiego. Wielkopolanka o błyskotliwej inteligencji. Dobry i uczciwy Człowiek. Cześć Jej pamięci - komentuje Leszek Miller.


- Mijamy się kiedyś z Krystyną Łybacką w Sejmie (ona wówczas posłanka SLD), oprowadza wycieczkę szkolną: "dzień dobry- dzień dobry". Nagle pyta- "czy może mi pan podać rękę" no to podaję, przekonany, że chodzi o przywitanie, a "Krysia" chwyta i nie puszcza. I tak trzymając zwraca się do tych uczniów " widzicie? Poglądy różnią nas o 100 procent, nie zgadzamy się prawie w niczym. Ja byłam w PZPR, p. Wojtek jest antykomunistą, a mimo to możemy ze sobą rozmawiać i podać ręce. Tak powinna wyglądać polityka". Dzieciaki pokiwały głowami. R.I.P - pisze Wojciech Wybranowski, dziennikarz Do Rzeczy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro