Reklama

Nie żyje Krystyna Łybacka

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Działaczka SLD miała 74 lata.

Smutną informacją na Facebooku podzielił się Waldemar Witkowski, szef Unii Pracy. - Krystyna Łybacka już nigdy nikomu nie doradzi co ma robić. Zawsze była wierna SLD i taką ją zapamiętam, a poznałem ją w latach 70-tych ubiegłego wieku. Byliśmy nauczycielami akademickimi na Politechnice Poznańskiej. działaliśmy w ZNP i PZPR - napisał.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Telewizja WTK potwierdziła tę informację. Krystyna Łybacka zmarła w poniedziałek wieczorem w szpitalu. Były dyrektor jej biura, Ryszard Zaczyński przyznał, że Łybacka nie zmarła na schorzenie związane z epidemią koronawirusa. Miała inne problemy zdrowotne.

Krystyna Łybacka przez blisko 30 lat prowadziła działalność parlamentarną, a zakończyła ją w lipcu ubiegłego roku, kończąc tym samym pracę w Parlamencie Europejskim. Wcześniej siedmiokrotnie wybierano ją na posła na Sejm. Była m.in. ministrem edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro