Reklama
Reklama

Volkswagen przyspiesza zwolnienia zaplanowane na ten rok. Do połowy maja pracę straci około 200 osób!

fot. archiwum
fot. archiwum

Pandemia koronawirusa sprawiła, że jeden z największych pracodawców w kraju postanowił przyspieszyć zaplanowane na ten rok zwolnienia.

O zwolnieniach informują nasi czytelnicy. - Wczoraj dowiedziałem się, że nie mam do czego wracać, ponieważ firma podjęła decyzję, że w związku z koronawirusem Volkswagen wypowiada umowy o pracę pracownikom agencji pracy tymczasowej. Tysiące ludzi zostanie zwolnionych, są tacy, którzy jak ja mają jeszcze umowy np. do września, ale firma będzie w maju rozdawać każdemu wypowiedzenia przekupując nas dodatkiem 50% podstawowego wynagrodzenia. I co dalej, na ile ma nam ten dodatek starczyć. Wielu z nas ma rodziny na utrzymaniu, Solidarność nie zrobiła nic z tego, co obiecała nam, pracownikom agencji pracy tymczasowej, jest to bardzo krzywdzące, że zostaliśmy potraktowani w ten sposób. Proszę o nagłośnienie tej sprawy - pisze do nas pracownik firmy Work Service, podwykonawca Volkswagen Poznań. Takich wiadomości otrzymaliśmy więcej.

Patrycja Kasprzyk, rzecznik Volkswagen Poznań potwierdza, że pracownicy agencji pracy tymczasowej do połowy maja stracą pracę. - Kryzys wywołany epidemią koronawirusa spowodował zastój na światowych rynkach i poważną groźbę recesji. W konsekwencji spółka podjęła decyzję o przyspieszeniu niezbędnych zmian w strukturze zatrudnienia związanych z automatyzacją i robotyzacją zakładów - wyjaśnia.

Jak podkreśla Kasprzyk, nie są to dodatkowe zwolnienia, a te, które zostały zakomunikowane już we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Volkswagen Poznań poinformował, że planuje zastąpienie pracowników manualnych robotami, co przyspieszy produkcję i zredukuje koszty. Mówiono o 750 osobach do zwolnienia i ta liczba pozostaje aktualna. Jak tłumaczy Kasprzyk, z częścią pracowników już wcześniej rozwiązano umowy, a obecnie planowane jest rozwiązanie umów z około 200 pracownikami agencji pracy tymczasowej. - Działania te zostały przewidziane jeszcze przed wybuchem pandemii, a w związku z obecną sytuacją zostały one jedynie przyspieszone. Do początku maja wypowiedziane zostaną umowy z pracownikami agencji pracy tymczasowej. Jednocześnie osoby te otrzymają bonus wakacyjny, w wysokości połowy miesięcznego wynagrodzenia - dodaje Kasprzyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro