Reklama
Reklama

Volkswagen przyspiesza zwolnienia zaplanowane na ten rok. Do połowy maja pracę straci około 200 osób!

fot. archiwum

Pandemia koronawirusa sprawiła, że jeden z największych pracodawców w kraju postanowił przyspieszyć zaplanowane na ten rok zwolnienia.

O zwolnieniach informują nasi czytelnicy. - Wczoraj dowiedziałem się, że nie mam do czego wracać, ponieważ firma podjęła decyzję, że w związku z koronawirusem Volkswagen wypowiada umowy o pracę pracownikom agencji pracy tymczasowej. Tysiące ludzi zostanie zwolnionych, są tacy, którzy jak ja mają jeszcze umowy np. do września, ale firma będzie w maju rozdawać każdemu wypowiedzenia przekupując nas dodatkiem 50% podstawowego wynagrodzenia. I co dalej, na ile ma nam ten dodatek starczyć. Wielu z nas ma rodziny na utrzymaniu, Solidarność nie zrobiła nic z tego, co obiecała nam, pracownikom agencji pracy tymczasowej, jest to bardzo krzywdzące, że zostaliśmy potraktowani w ten sposób. Proszę o nagłośnienie tej sprawy - pisze do nas pracownik firmy Work Service, podwykonawca Volkswagen Poznań. Takich wiadomości otrzymaliśmy więcej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Patrycja Kasprzyk, rzecznik Volkswagen Poznań potwierdza, że pracownicy agencji pracy tymczasowej do połowy maja stracą pracę. - Kryzys wywołany epidemią koronawirusa spowodował zastój na światowych rynkach i poważną groźbę recesji. W konsekwencji spółka podjęła decyzję o przyspieszeniu niezbędnych zmian w strukturze zatrudnienia związanych z automatyzacją i robotyzacją zakładów - wyjaśnia.

Jak podkreśla Kasprzyk, nie są to dodatkowe zwolnienia, a te, które zostały zakomunikowane już we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Volkswagen Poznań poinformował, że planuje zastąpienie pracowników manualnych robotami, co przyspieszy produkcję i zredukuje koszty. Mówiono o 750 osobach do zwolnienia i ta liczba pozostaje aktualna. Jak tłumaczy Kasprzyk, z częścią pracowników już wcześniej rozwiązano umowy, a obecnie planowane jest rozwiązanie umów z około 200 pracownikami agencji pracy tymczasowej. - Działania te zostały przewidziane jeszcze przed wybuchem pandemii, a w związku z obecną sytuacją zostały one jedynie przyspieszone. Do początku maja wypowiedziane zostaną umowy z pracownikami agencji pracy tymczasowej. Jednocześnie osoby te otrzymają bonus wakacyjny, w wysokości połowy miesięcznego wynagrodzenia - dodaje Kasprzyk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro