Reklama
Reklama

Stoją w kolejce do nieczynnego marketu budowlanego. "Pierwszy zauważa, że zamknięte, a następny podchodzi"

fot. Marcin

O kolejce przy sklepie z materiałami budowlanymi w Komornikach poinformował nas Czytelnik.

Ktoś stoi i czeka aż się drzwi otworzą, ludzie się ustawiają za nim i czekają, pierwszy odchodzi i ludzie się przesuwają do przodu. Czytają i odchodzą i tak w kółko - pierwszy zauważa, że zamknięte, a następny podchodzi - pisze Marcin.

Przypominamy, że zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi na początku kwietnia sklepy budowlane - nie mogą być otwarte w weekendy.

W harmonogramie łagodzenia obostrzeń, który przedstawił w czwartek premier Mateusz Morawiecki nie ma informacji, by sytuacja miała się w najbliższym czasie zmienić. W pierwszej kolejności - od 20 kwietnia wejdą w życie zmiany w limitach osób w sklepach. Dopiero w drugim etapie ma nastąpić otwarcie sklepów budowlanych w weekendy. W trzecim etapie z kolei mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, sklepy w galeriach handlowych, jednak z istotnymi ograniczeniami, czy restauracje stacjonarne. Kiedy dokładnie to nastąpi - na razie nie wiadomo. Przedstawiciele rządu nie podają konkretnej daty wejścia w życie pozostałych etapów. Mają być one ustalane na bieżąco.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro