Reklama

Nad pływalnią na os. Zwycięstwa pojawiła się konstrukcja dachu

fot. PIM
fot. PIM

Trwają prace związane z budową pływalni na osiedlu Zwycięstwa.

Wykonano już konstrukcję, na której zamontowany zostanie dach. Stan otwarty surowy inwestycji udało się osiągnąć z wyprzedzeniem harmonogramu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Powstająca pływalnia ma już fundamenty, ściany, stropodach nad częścią administracyjną, konstrukcję hali basenowej i jej dachu. Wymurowano też ściany działowe parteru. Trwają roboty tynkarskie i montaż kanałów wentylacyjnych - przekazał Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

We wnętrzu hali basenowej znajdą się dwa baseny. Z większego z nich, z sześcioma torami pływackimi o długości 25 m, będzie mogło korzystać jednocześnie 60 osób. Mniejszy i płytszy będzie basen rekreacyjny, który w dwóch połączonych ze sobą nieckach pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. W jednej z niecek przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Budynek będzie całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawi się w nim również zespół saun i fitness. Do dyspozycji odwiedzających będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.

Budowa powinna zakończyć się wiosną 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro