Reklama
Reklama

Pierwsi mieszkańcy odebrali klucze do nowych mieszkań komunalnych z ogródkami przy ul. Darzyborskiej

fot. ZKZL

Powstało tu 50 mieszkań w 6 parterowych budynkach.

Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku i jest owocem współpracy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych z Fundacją Barka. - Idea powstania osiedla na Darzyborze ma już ponad 10 lat. To właśnie tutaj zapewnienie dachu nad głową mniej zamożnym członkom lokalnej społeczności miało iść w parze z ideą systemowego wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W 2008 roku to właśnie Fundacja "Barka" rozpoczęła tutaj prace, a Miasto Poznań przejęło inwestycję i wybudowało 32 mieszkania socjalne - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na osiedlu znajduje się 50 mieszkań o powierzchni od 27 do 49 metrów kwadratowych. To kawalerki i mieszkania 2-pokojowe. - W standardzie znalazła się w pełni przygotowana łazienka z kabiną prysznicową oraz umywalką. W kuchni lokatorzy otrzymali kuchenkę oraz zlewozmywak. W częściach wspólnych znajdują się oświetlenie, chodniki czy place zabaw, które dopełniają całość inwestycji. Zadbaliśmy też o mini ogródki dla lokatorów - dodaje.

Już ponad połowa lokatorów odebrała klucze do swoich nowych mieszkań. To jednak nie koniec inwestycji ZKZL. - W pierwszym kwartale 2021 roku ma zostać oddany blok przy ul. Hulewiczów. Prace inwestycyjne rozpoczęły się także przy ul. Opolskiej, gdzie ma powstać pierwszy etap nowego osiedla.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro