Reklama
Reklama

Pracownicy ochrony zdrowia mogą kupić bilet miesięczny na pociąg za złotówkę

fot. Koleje Wielkopolskie
fot. Koleje Wielkopolskie

Pracownicy ochrony zdrowia mogą liczyć na niemal bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Wielkopolskich.

Od 15 kwietnia obowiązuje oferta pozwalająca im na nabycie biletu miesięcznego za złotówkę.

- Oferta Specjalna umożliwia przejazdy pociągami osobowymi uruchamianymi przez Koleje Wielkopolskie na podstawie biletów odcinkowych miesięcznych imiennych "tam" oraz "tam i z powrotem" w cenie 1,00 zł. Bilety dostępne będą w punktach odprawy w przedsprzedaży do 30 dni naprzód, a także w pociągu u obsługi z ważnością od dnia nabycia (bez opłaty za wydanie biletu) - informuje spółka.

Z oferty mogą skorzystać lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni, ratownicy i dyspozytorzy medyczni, kierowcy pogotowia ratunkowego i pracownicy zajmujący się utrzymaniem czystości w placówkach ochrony zdrowia.

Każda osoba z biletem miesięcznym za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia będzie musiała posiadać w pociągu ważny dokument, poświadczający uprawnienie do korzystania z takiego przejazdu (właściwy dla wykonywanego zawodu).

Przypominamy, że do 3 maja obowiązuje decyzja o ograniczeniu kursowania pociągów - na trasy nie wyjeżdża większość pociągów KW. Szczegółową listę zmian możn znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro