Reklama
Reklama

W Poznaniu można zrobić prywatnie test na koronawirusa nie wychodząc z samochodu

fot. Diagnostyka Laboratoria Medyczne

Taką możliwość daje laboratorium medyczne Diagnostyka, które ustawiło specjalny mobilny punkt pobrań na parkingu Tesco przy ulicy Serbskiej w Poznaniu.

Polska idzie śladem m.in. Niemiec i Stanów Zjednoczonych, które wprowadziły na swoim terytorium możliwość wykonania badania w kierunku koronawirusa w namiotach "Drive Through". To mobilne punkty pobrań, które umożliwiają bezpieczne pobranie wymazu od osoby, u której podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Taka osoba wjeżdża do namiotu samochodem osobowym. - Taka mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w dobrym punkcie komunikacyjnym, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla osób korzystających oraz obsługującego go personelu medycznego - wyjaśnia Diagnostyka Laboratoria Medyczne.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Mobilny punkt właśnie zaczął działać na terenie Poznania, konkretnie na parkingu Tesco przy ulicy Serbskiej. To trzeci taki punkt w kraju prowadzony przez sieć laboratoriów medycznych. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00. Badanie kosztuje 584 złote i można je kupić wyłącznie online TUTAJ.

- Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizowane są na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Współpraca z SANEPIDem przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro