Reklama
Reklama

47 zarażonych w DPS w Kaliszu. To pensjonariusze i pracownicy

fot. DPS Kalisz
fot. DPS Kalisz

Są wyniki testów przeprowadzonych u osób przebywających na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

W poniedziałek pobrano tu wymazy od wszystkich pensjonariuszy i pracowników. DPS zamknięto w ubiegłym tygodniu, gdy okazało się, że koronawirusa ma 2 pracowników administracyjnych. W środku jest około 180 osób.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Jak informuje prezydent Kalisza, w środę do placówki dotarły wyniki testów w kierunku koronawirusa. Niestety, aż 47 osób jest zarażonych. To 28 pensjonariuszy i 19 pracowników. - Napłynęły wyniki wszystkich testów na obecność koronawirusa wykonanych 13 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej. Liczba zarażonych to 47 osób, w tym 19 pracowników i 28 pensjonariuszy. Lekkie objawy wykazują 3 osoby z personelu i 10 pensjonariuszy. W najbliższym czasie zostanie wydana decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego odnośnie zasad dalszego funkcjonowania placówki, która do dzisiaj włącznie pozostaje zamknięta - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro