Reklama
Reklama

Mimo pandemii nie zwalnia modernizacja kolejnych miejskich kamienic."Koszt remontu dwóch to 6 milionów złotych"

fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych realizuje kolejne inwestycje związane z modernizacją poznańskich kamienic. W ubiegłym tygodniu udało się zakończyć wykonanie nowej elewacji w kamienicach przy ulicy Małeckiego oraz Rybaki.

Stan zagrożenia epidemicznego jest z pewnością trudnym czasem dla Polski. Firmy starają się jednak działać a efekty są widoczne również w Poznaniu gdzie pięknieją modernizowane kamienice - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Modernizacja kamienic jest kompleksowa i poza elewacją frontową obejmuje między innymi wymianę stolarki okiennej i drzwi wejściowych do lokali oraz bram wejściowych. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz kanalizacja. Prace obejmują także docieplenie dachów wraz z wymianą pokrycia, docieplenie ścian fundamentowych i piwnic a także remont kominów. Renowacji zostaną poddane klatki schodowe a w podwórzach zostaną wykonane nowe miejsca składowania odpadów. Koszt modernizacji dwóch kamienic wyniesie 6 milionów złotych - dodaje Kubiak.

Prace przy ulicach Małeckiego i Rybaki to kolejne inwestycje ZKZL mające na celu przywrócić blask poznańskim kamienicom. Po modernizacji kamienicy przy ul. Śniadeckich to kolejne inwestycje,które zmierzają do zakończenia. Spółka prowadzi równolegle prace modernizacyjne na rogu ulic Wrocławskiej i Podgórnej a w tym roku rozpoczną się pracę w kolejnych lokalizacjach - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro