Reklama
Reklama

Miejskie lasy otwarte od środy, ale "można tam dostać mandat"

fot. PIM
fot. PIM

Jacek Jaśkowiak na wtorkowej konferencji potwierdził, że znosi zakaz wstępu do lasów miejskich w Poznaniu.

- Dzisiaj wydałem dyspozycję, by znieść zakaz wstępu do lasów miejskich. Od jutra ten zakaz nie będzie obowiązywał, ale w tym zakresie są wydane obostrzenia, które nie pozwalają na wstęp na teren zielony. Osoby, które wejdą do lasu mogą być więc wylegitymowane i mogą dostać mandat - zaznacza prezydent Poznania.

Równocześnie Jaśkowiak przyznaje, że w piśmie, jakie władze Poznania wyślą do policji w związku z prośbą o dopuszczenie ruchu rowerowego na Wartostradzie, pojawi się także prośba o to, by mieszkańcy mogli korzystać z tras w lasach w drodze do pracy. - W piśmie, które wyślemy do policji chcemy zawrzeć, by ciągi komunikacyjne przebiegające przez lasy, którą są wykorzystywane w drodze do pracy, były dostępne i by policja nie wystawiała tam mandatów. Mam nadzieję, że policja podejdzie do prośby ze zrozumieniem - mówił.

Prezydent równocześnie przypomniał, że dopóki nie zostaną zniesione ograniczenia wprowadzone przez rząd dotyczące m.in. zakazu korzystania z lasów czy parków, pojawianie się w nich w celach rekreacyjnych nie jest możliwe.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro