Reklama
Reklama

18 przypadków w DPS w Psarach, 18 w placówkach w Kaliszu. Sytuacja pod szczególnym nadzorem

fot. DPS Psary
fot. DPS Psary

Z danych opublikowanych przez WUW w poniedziałek wynika, że tylko w dwóch ośrodkach dla seniorów w Wielkopolsce odnotowano 36 nowych przypadków koronawirusa.

Z danych przekazanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki wynika, że w DPS w Psarach zakażonych koronawirusem jest 18 osób. O jedną osobę zakażoną mniej odnotowano w ośrodku opieki długoterminowej na terenie Kalisza, a jedną osobę w DPS w Kaliszu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak informuje Radio Poznań, sytuacja w tych trzech ośrodkach jest "pod szczególnym nadzorem wojewody". W DPS w Kaliszu pobrano wymazy od pensjonariuszy i pracowników, by sprawdzić, czy nie ma tu więcej przypadków. Dodatkowo do kaliskiego DPS przekazano maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe oraz płyny odkażające. Sytuacja ma tu być stabilna. Nieco gorzej jest w DPS w Psarach, ale i tam sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro