Reklama

Jacek Jaśkowiak otworzy miejskie lasy

fot. UMP

Decyzja ma zostać przekazana oficjalnie we wtorek.

Miejskie lasy w Poznaniu zostały zamknięte przez decyzję zastępcy prezydenta, Katarzyny Kierzek-Koperskiej. Ta, sugerując się decyzją Lasów Państwowych o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasów, wydała taki zakaz dla lasów miejskich, czym rozzłościła prezydenta Poznania.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jacek Jaśkowiak na swoich codziennych konferencjach nie ukrywał, że decyzja jego zastępcy nie była z nim konsultowana i absolutnie się z nią nie zgadza, ale nie odwołał zakazu ze względu na to, że nie chciał wprowadzać "chaosu". Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że prezydent Poznania chce odwołać zakaz w tym tygodniu - prawdopodobnie już od środy, a decyzja w tej sprawie ma zostać oficjalnie przekazana we wtorek.

Zniesienie zakazu będzie oznaczać, że poznaniacy będą mogli korzystać m.in. z Lasku Marcelińskiego, a także lasów m.in. na terenie Zielińca, Strzeszynka czy Antoninka. Oczywiście wciąż stosując się do obostrzeń wprowadzonych przez rząd, a więc m.in. w pojedynkę i w pilnych potrzebach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro