Reklama
Reklama

Prokuratura sprawdza, czy krotoszyński szpital nie naruszył prawa. Chodzi o pacjentów z koronawirusem

fot. spzoz.krotoszyn.pl

Prokuratura Okręgowa z Ostrowa Wielkopolskiego przyjrzy się działalności krotoszyńskiego szpitala.

Narodowy Fundusz Zdrowia złożył do ostrowskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez krotoszyński szpital. Jak podaje krotoszynska.pl, chodzi o dwie kwestie: zapewnienie właściwej opieki pacjentom jednego z oddziałów, a także ich transport do innej placówki medycznej (konkretnie o przetransportowanie dwóch pacjentów z koronawirusem do szpitala w Pleszewie). 2 kwietnia dwóch pacjentów ze szpitala w Krotoszynie trafiło na Oddział Paliatywny szpitala w Pleszewie. Okazało się, że mają koronawirusa. Konieczne było zamknięcie całego oddziału, a 23 pacjentów i 6 członków personelu także zostało zakażonych.

Dyrekcja szpitala w Krotoszynie nie zgadza się z zarzutami wielkopolskiego NFZ-u. Według dyrekcji pacjenci, którzy trafili do szpitala w Pleszewie, nie mieli zdiagnozowanego koronawirusa w trakcie pobytu w krotoszyńskim szpitalu. Lekarze mieli też nawet nie podejrzewać u pacjentów zakażenia. Zdaniem dyrektora lekarze z Krotoszyna nie mogli przyczynić się do zachorowań w pleszewskim szpitalu, bo po prostu nie wiedzieli, że pacjenci są zakażeni.

Równocześnie dyrekcja zapewnia, że w szpitalu w Krotoszynie przestrzegane są wszelkie procedury. Dodatkowo dyrektor placówki przyznaje, że rozważa zgłoszenie do prokuratury sprawy pacjenta, który trafił na SOR krotoszyńskiego szpitala, bo jego rodzina nie poinformowała lekarzy, że mężczyzna może mieć koronawirusa. - Rozważamy możliwość zgłoszenia do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków rodziny pacjenta, który był hospitalizowany w naszym SOR-ze i narażenia tym samym naszego personelu na możliwość zakażenia się koronawirusem - wyjaśnia Krzysztof Kurowski, dyrektor SPZOZ w Krotoszynie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro