Reklama
Reklama

"Człowiek siedzi w domu, a listonosze zostawiają awizo"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

O problemie z dostarczaniem przesyłek informują nas czytelnicy.

Nasz czytelnik twierdzi, że choć obecnie przebywa w domu ze względu na panującą pandemię, listonosz pozostawia mu w skrzynce pocztowej awizo bez podjęcia próby dostarczenia przesyłki. - Z powodu ograniczeń w poruszaniu się Poczta Polska zmusza ludzi do stania w kolejce na poczcie, mimo iż przesyłki są za potwierdzeniem doręczenia. Listonosze pozostawiają awizo, chociaż człowiek siedzi w domu i zamawia z doręczeniem. Osoby starsze ograniczają pobyt poza domem i nie chcą stać w kolejce 30 minut. Gdyby była inna opcja, np. odbioru z paczkomatu, to ktoś by to odebrał, lecz nie wszystkie przesyłki mają taką możliwość - pisze do nas Zbigniew.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Nie jest to jednak jedyny sygnał w tej sprawie. Kilku innych czytelników twierdzi, że ma ten sam problem. Obecnie przebywają w domu i choć nikt do nich nie puka, z zaskoczeniem odkrywają, że w ich skrzynkach pocztowych znajdują się awiza.

Zapytaliśmy o sytuację Pocztę Polską. - W przypadku awizacji powtórnej lub doręczania przesyłki nierejestrowanej, która nie mieści się do skrzynki oddawczej, listonosz pozostawia awizo bez próby doręczenia. We wszystkich pozostałych sytuacjach powinna być podjęta taka próba - wyjaśnia Biuro Prasowe. - Klienci mogą zgłaszać takie incydenty przez formularz lub w placówce pocztowej. Dzięki konkretnym zgłoszeniom będziemy mogli doskonalić jakość usług. Wyjątki dotyczą tylko adresów objętych kwarantanną, pod które korespondencję doręczymy w późniejszych terminach, po zakończeniu okresu izolacji - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro