Reklama
Reklama

Komendant policji do Wielkopolan: "Życzę, by policjanci w świątecznym okresie nie musieli interweniować i nakładać kar"

fot. policja

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, inspektor Piotr Mąka, zwraca się do swoich podwładnych i wszystkich Wielkopolan.

- Przed nami Święta Wielkiej Nocy. Święta, które zawsze kojarzyły nam się ze spotkaniami w gronie rodzinnym, bliskimi, ciepłą atmosferą, radością i odpoczynkiem od problemów codziennego dnia. W związku z panującą epidemią koronawirusa, dla zdecydowanej większości z Nas, te Święta będą inne niż poprzednie - pisze komendant do policjantów. - Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy od tygodni, nie licząc godzin spędzonych w pracy, zaangażowani byli w przygotowaniach wielkopolskiej policji do zadań, które służą w zapewnieniu bezpieczeństwa naszym mieszkańcom w tym trudnym okresie. Wasza służba i praca będzie niezmiernie ważna również w okresie świątecznym. Już w tym momencie z całego serca dziękuję Wam za to. Dziękuję, że nigdy nie zawiedliście i za to, że zawsze można na Was liczyć - dodaje.

Komendant nie dziękuje tylko swoim podwładnym, ale też ich rodzinom za to, że "ze zrozumieniem podchodzą do nowych zadań i wyzwań" funkcjonariuszy. - Do częstych zmian grafików, do wydłużonych czasów pracy, do sytuacji stresujących, związanych z dodatkowym ryzykiem spowodowanym naszym wspólnym narodowym wrogiem - SARS-CoV-2. Jestem przekonany, że z takimi wspaniałymi ludźmi jak Wy, można budować przyszłość. Wielkopolanie mogą nie tylko być dumni ze swoich policjantów, ale przede wszystkim mogą czuć się bezpiecznie.

Policjantom komendant życzy zdrowia i optymizmu. Zwraca się także do wszystkich mieszkańców Wielkopolski. - Proszę, by w tym jakże trudnym okresie naszej historii, przestrzegali podstawowych zasad uniemożliwiających dalszy rozwój epidemii. Proszę o przychylne spojrzenie na pozostających w służbie policjantów. Życzę i to szczerze, by policjanci szczególnie w tym okresie świątecznym nie musieli interweniować, nakładać kar, czy kierować do sądów wniosków o ukaranie. Nie to jest naszym celem. Celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się naszego wroga SARS-CoV-2 - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro