Reklama

Poluzowanie obostrzeń od 20 kwietnia? W pierwszej kolejności fryzjerzy i sklepy w galeriach

fot. lapopat/freeimages.com
fot. lapopat/freeimages.com

Rząd zastanawia się nad planem dotyczącym poluzowania obostrzeń.

Stopniowe otwieranie gospodarki rozpocznie się najwcześniej 20 kwietnia. Nie ma jednak co liczyć na szybki powrót do normalności sprzed epidemii - Polacy muszą liczyć się z ograniczeniami przez wiele tygodni,a może nawet miesięcy. Wszystko zależy od tego na ile uda się opanować sytuację.

S.U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, uzdrowiskowy klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz i wypocznij tak, jak lubisz - www.subaltyk.pl
REKLAMA

Nieoficjalnie założenia rządowego planu poznał dziennikarza RMF FM. Według Krzysztofa Berendy, zmiany obejmą sklepy: zamiast od liczby kas, dopuszczalna liczba klientów zostanie uzależniona od powierzchni.

Otwarte zostaną również salony fryzjerskie i kosmetyczne, ale liczba klientów zostanie ograniczona, ponadto musi być zapewniony dwumetrowy odstęp pomiędzy nimi.

Otwarte zostaną ponadto sklepy odzieżowe w galeriach handlowych. Tutaj też będą jednak obowiązywać limity, a także obowiązek korzystania z rękawiczek i zasłaniania ust oraz nosa.

Według RMF FM decyzja o ewentualnym poluzowaniu obostrzeń zapadnie po świętach. Rząd musi najpierw przedyskutować te pomysły z ekspertami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
4.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro