Reklama
Reklama

Ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej na Piątkowie

fot. PIM

W przyszłym roku ma zostać oddana do użytku nowa sala gmnasyczna.

Chodzi o obiekt, z którego skorzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego. Powiększone zostanie również zaplecze dydaktyczne. Budowa już się rozpoczęła.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Podpisaliśmy umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą, który następnie przejął plac budowy. Zgodnie z umową ma maksymalnie 330 dni na wykonanie wszystkich prac, zaplanowanych w tym etapie rozbudowy tej placówki - tłumaczył Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W wyniku rozbudowy o nowy, trzykondygnacyjny gmach, powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoi. W pierwszym etapie prac - oprócz sali gimnastycznej, której powierzchnia przekroczy 400 metrów kwadratowych - na parterze nowego budynku powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu.

Ponadto powstaną m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne.

Koszt inwestycji to prawie 7,5 miliona złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro