Reklama
Reklama

Ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej na Piątkowie

fot. PIM
fot. PIM

W przyszłym roku ma zostać oddana do użytku nowa sala gmnasyczna.

Chodzi o obiekt, z którego skorzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego. Powiększone zostanie również zaplecze dydaktyczne. Budowa już się rozpoczęła.

- Podpisaliśmy umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą, który następnie przejął plac budowy. Zgodnie z umową ma maksymalnie 330 dni na wykonanie wszystkich prac, zaplanowanych w tym etapie rozbudowy tej placówki - tłumaczył Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W wyniku rozbudowy o nowy, trzykondygnacyjny gmach, powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoi. W pierwszym etapie prac - oprócz sali gimnastycznej, której powierzchnia przekroczy 400 metrów kwadratowych - na parterze nowego budynku powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu.

Ponadto powstaną m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne.

Koszt inwestycji to prawie 7,5 miliona złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro