Reklama
Reklama

Poznański DPS pnie się w górę. Zaczęły powstawać ściany

fot. PIM
fot. PIM

Obiekt powstaje na Strzeszynie, przy ulicy Żołnierzy Wyklętych.

Miejskie inwestycje trwają mimo epidemii. - Planujemy, że murowanie ścian parteru zakończy się jeszcze w kwietniu. Potem powstanie strop nad parterem, po czym będzie można przystąpić do budowy piętra. Według przyjętego harmonogramu w czerwcu osiągniemy stan surowy otwarty, czyli budynek będzie już pod dachem. Zakończenie robót budowlanych, wyposażenie obiektu i przekazanie go do eksploatacji planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do nowego budynku przeprowadzą się pensjonariusze DPS nr 1, który obecnie mieści się przy ulicy Bukowskiej. Obiekt będzie mieć dwa poziomy. Na parterze znajdą się pokoje 1- i 2-osobowe dla 40 mieszkańców. - Jednoosobowe pokoje będą miały powierzchnię niemal 20, a dwuosobowe - prawie 28 metrów kwadratowych. Każdy z nich zostanie wyposażony w łazienkę. Łączna powierzchnia użytkowa nowej siedziby DPS to ponad 6 tys. metrów kwadratowych - podają PIM.

Będą tu również kuchnia ze zmywalnią, pokój gościnny, dzienny, jadalnia, pralnia z suszarnią, zaplecze higieniczno-sanitarne oraz medyczne, a także administracyjne. Na piętrze przewidziano pokoje dla 60 osób, kino-cafe z aneksem kuchennym, dyżurkę, czy kaplicę. Wykorzystana zostanie również piwnica - nie tylko na miejsca parkingowe, ale też pomieszczenia techniczne i zaplecze dla pracowników.

W Poznaniu działa 7 DPS-ów, w których znajduje się 716 miejsc. 291 dla seniorów, 345 dla osób przewlekle somatycznie chorych, 20 dla osób niepełnosprawnych oraz 60 dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro