Reklama
Reklama

Poznański DPS pnie się w górę. Zaczęły powstawać ściany

fot. PIM
fot. PIM

Obiekt powstaje na Strzeszynie, przy ulicy Żołnierzy Wyklętych.

Miejskie inwestycje trwają mimo epidemii. - Planujemy, że murowanie ścian parteru zakończy się jeszcze w kwietniu. Potem powstanie strop nad parterem, po czym będzie można przystąpić do budowy piętra. Według przyjętego harmonogramu w czerwcu osiągniemy stan surowy otwarty, czyli budynek będzie już pod dachem. Zakończenie robót budowlanych, wyposażenie obiektu i przekazanie go do eksploatacji planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Do nowego budynku przeprowadzą się pensjonariusze DPS nr 1, który obecnie mieści się przy ulicy Bukowskiej. Obiekt będzie mieć dwa poziomy. Na parterze znajdą się pokoje 1- i 2-osobowe dla 40 mieszkańców. - Jednoosobowe pokoje będą miały powierzchnię niemal 20, a dwuosobowe - prawie 28 metrów kwadratowych. Każdy z nich zostanie wyposażony w łazienkę. Łączna powierzchnia użytkowa nowej siedziby DPS to ponad 6 tys. metrów kwadratowych - podają PIM.

Będą tu również kuchnia ze zmywalnią, pokój gościnny, dzienny, jadalnia, pralnia z suszarnią, zaplecze higieniczno-sanitarne oraz medyczne, a także administracyjne. Na piętrze przewidziano pokoje dla 60 osób, kino-cafe z aneksem kuchennym, dyżurkę, czy kaplicę. Wykorzystana zostanie również piwnica - nie tylko na miejsca parkingowe, ale też pomieszczenia techniczne i zaplecze dla pracowników.

W Poznaniu działa 7 DPS-ów, w których znajduje się 716 miejsc. 291 dla seniorów, 345 dla osób przewlekle somatycznie chorych, 20 dla osób niepełnosprawnych oraz 60 dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro