Reklama

O 12.00 wywieszą listy przyjętych do przedszkoli

fot. UMP
fot. UMP

W czwartek rodzice dowiedzą się, czy ich dzieci zostały przyjęte do wybranej placówki.

Normalnie ogłoszenie wyników naboru odbywa się tylko stacjonarnie, a więc na listach wywieszonych w placówkach. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, przedszkola mogą umieścić stosowne informacje także na swoich stronach internetowych. - Wiele placówek zamierza skorzystać z danej możliwości. Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania zachęca, aby rodzice sprawdzali wyniki w ten bezpieczny sposób - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jeśli dziecko zostało przyjęte do wybranego przedszkola, rodzice mają czas do 16 kwietnia na potwierdzenie, że maluch będzie do niego chodzić. - Potwierdzenia można dokonać w sposób elektroniczny, za pomocą systemu NABÓR. Informację można także zeskanować i przesłać na adres mailowy przedszkola lub szkoły.

Już wiadomo, że do żadnego przedszkola nie dostało się 764 dzieci. - Na te dzieci nadal czeka 1406 wolnych miejsc: 733 w przedszkolach samorządowych, 332 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz 341 w przedszkolach prowadzonych przez inny organ - zaznaczają urzędnicy. - 20 kwietnia przedszkola ogłoszą listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Po upływie 7 dni od opublikowania wyników rekrutacji rozpocznie się procedura odwoławcza. W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany i przyjęty do żadnej placówki rodzic otrzyma imienne skierowanie dla swojego dziecka do przedszkola, szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi lub przedszkola publicznego prowadzonego przez inny organ, które dysponuje wolnymi miejscami. Skierowania będą sporządzane od 19 maja do 19 czerwca. 22 czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Wezmą w niej udział przedszkola, które dysponować będą jeszcze wolnymi miejscami. Składanie wniosków w rekrutacji uzupełniającej potrwa do 25 czerwca.Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro