Reklama
Reklama

O 12.00 wywieszą listy przyjętych do przedszkoli

fot. UMP
fot. UMP

W czwartek rodzice dowiedzą się, czy ich dzieci zostały przyjęte do wybranej placówki.

Normalnie ogłoszenie wyników naboru odbywa się tylko stacjonarnie, a więc na listach wywieszonych w placówkach. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, przedszkola mogą umieścić stosowne informacje także na swoich stronach internetowych. - Wiele placówek zamierza skorzystać z danej możliwości. Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania zachęca, aby rodzice sprawdzali wyniki w ten bezpieczny sposób - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Jeśli dziecko zostało przyjęte do wybranego przedszkola, rodzice mają czas do 16 kwietnia na potwierdzenie, że maluch będzie do niego chodzić. - Potwierdzenia można dokonać w sposób elektroniczny, za pomocą systemu NABÓR. Informację można także zeskanować i przesłać na adres mailowy przedszkola lub szkoły.

Już wiadomo, że do żadnego przedszkola nie dostało się 764 dzieci. - Na te dzieci nadal czeka 1406 wolnych miejsc: 733 w przedszkolach samorządowych, 332 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz 341 w przedszkolach prowadzonych przez inny organ - zaznaczają urzędnicy. - 20 kwietnia przedszkola ogłoszą listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Po upływie 7 dni od opublikowania wyników rekrutacji rozpocznie się procedura odwoławcza. W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany i przyjęty do żadnej placówki rodzic otrzyma imienne skierowanie dla swojego dziecka do przedszkola, szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi lub przedszkola publicznego prowadzonego przez inny organ, które dysponuje wolnymi miejscami. Skierowania będą sporządzane od 19 maja do 19 czerwca. 22 czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Wezmą w niej udział przedszkola, które dysponować będą jeszcze wolnymi miejscami. Składanie wniosków w rekrutacji uzupełniającej potrwa do 25 czerwca.Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro