Reklama
Reklama

Nowe osiedle na Jeżycach pod znakiem zapytania. Przez epidemię

fot. Google Street View

Jeszcze w styczniu Apator Powogaz planował sprzedać swój teren w rejonie ulic Janickiego i Dąbrowskiego na Jeżycach.

Apator Powogaz, która ma swoją siedzibę przy ulicy Janickiego w Poznaniu. W styczniu poznańska spółka zawarła list intencyjny z firmą deweloperską w sprawie sprzedaży nieruchomości właśnie przy ulicy Janickiego 23. Cenę nabycia ustalono na 61 mln złotych. Miało tam powstać osiedle.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Do sprzedaży miało dojść do końca pierwszego kwartału 2020 roku, ale do niej nie doszło. Jak podaje portal projektinwestor.pl, z zakupem wstrzymuje się zainteresowany inwestor. Przyznaje, że musi zrewidować swoje plany w związku z panującą epidemią oraz "trudnymi do przewidzenia ogólnoświatowymi skutkami gospodarczymi i ekonomicznymi, jakie może wywołać obecna sytuacja". Inwestor jednocześnie zapewnia, że chce wrócić do rozmów za kilka miesięcy.

Działka ta należy do poznańskiej firmy PoWoGaz, która w 2008 roku została przejęta przez toruńską spółkę Apator, i zmieniła nazwę na Apator Powogaz. Wówczas, za 85% akcji PoWoGazu Apator zapłacił 61 mln złotych - czyli dokładnie tyle, ile teraz oczekuje za samą działkę przejętego podmiotu. Poznańska spółka Powogaz Apator to dziś jeden z największych w Europie producentów wodomierzy, W ofercie ma wodomierze, ciepłomierze oraz podzielniki kosztów ogrzewania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro