Reklama
Reklama

Kolejne osoby nie stosowały się do kwarantanny i dostały po 5000 zł kary. "Od decyzji nie można się odwołać"

fot. Policja
fot. Policja

Tym razem nieodpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy Konina.

- 40-letnia koninianka myślała, że po kontroli policjantów będzie mogła spokojnie opuścić bez konsekwencji mieszkanie. Mundurowi jednak kilka godzin później postanowili ponownie skontrolować kobietę, lecz już nie odbierała od nich telefonu i nie otworzyła im drzwi - wyjaśniają policjanci z Konina.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Z konsekwencjami musi się liczyć też 44-latka z tego miasta. - Podczas ostatniego dnia kwarantanny postanowiła z mężem wyjść na zakupy. W tym samym czasie zbiegła się kontrola wykonywana przez policjantów. Kobieta odebrała telefon i przyznała się, że jest w markecie na zakupach - dodają.

Decyzją sanepidu kobiety zostały ukarane grzywną w wysokości 5000 złotych każda. Policja skierowała do sądu wniosek o ukarania. - Jest to najniższa kara pieniężna ponieważ górne widełki sięgają aż 30 tysięcy złotych. Od powyższej grzywny nie przysługuje odwołanie, a płatności należy dokonać w ciągu 7 dni od otrzymania decyzji.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro