Reklama
Reklama

W szpitalu przy Szwajcarskiej jest już 81 respiratorów. Pod koniec marca było ich zaledwie 40

fot. UMP

To bardzo dobra informacja.

Respiratory stanowią nieocenioną pomoc dla lekarzy w walce z koronawirusem i ich zwiększająca się liczba jest bardzo dobrą wiadomością dla pacjentów i personelu medycznego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych na bieżąco dostarcza nam środki ochrony osobistej, ale i sprzęt. Dziś mamy jedną z większych dostaw do szpitala jednoimiennego. Przygotowujemy się do większej liczby przypadków, dlatego już teraz z jednej strony tworzymy izolatoria, do których trafią pacjenci z lekkimi objawami i uwolnią miejsca w szpitalu, a z drugiej strony doposażamy placówkę, by była gotowa zająć się jak największą liczbą osób, które są w ciężkim stanie - mówi Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Tylko dziś do poznańskiego szpitala zakaźnego trafiło 10 zestawów respiratorów, 5 respiratorów z mieszalnikiem, 5 respiratorów transportowych z dodatkowym wyposażeniem, a także 10 kardiomonitorów. Wszystko z Agencji Rezerw Materiałowych. Wartość dostarczonego sprzętu to ponad 1,2 mln złotych.

Ale to nie koniec. Także dziś do szpitala trafił respirator zakupiony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym samym poznański szpital dysponuje już 81 respiratorami. Pod koniec marca było ich o połowę mniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro