Reklama
Reklama

Amazon zapewnia: w podpoznańskim magazynie nie ma pracowników zarażonych koronawirusem

fot. Maciej Kopiński / archiwum
fot. Maciej Kopiński / archiwum

Wracamy do sprawy, którą poruszyliśmy na portalu we wtorek.

Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że w magazynie na terenie podpoznawńskich Sadów pojawili się ratownicy medyczni w kombinezonach ochronnych, którzy wyprowadzili z obiektu kobietę uskarżającą się na złe samopoczucie i duszności. W Polsce natomiast potwierdzono już koronawirusa u pracowników Amazon - w Sosnowcu i Kołbaskowie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W centrum logistycznym w Sadach pod Poznaniem nie ma pracowników ze zdiagnozowanym COVID-19 - zapewnia nas biuro prasowe Amazon. - Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów - dodaje.

W czterech polskich magazynach Amazon w ostatnich dniach przeprowadzono kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej. - Na chwilę obecną Państwowa Inspekcja Sanitarna zaaprobowała środki bezpieczeństwa wdrożone przez Amazon i nie znalazła żadnych uchybień w naszych procesach. Co więcej, kontrole wykazały, że w celu ochrony pracowników, firma zastosowała szereg zabezpieczeń wykraczających ponad wytyczne rządowe oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego - zaznacza Amazon.

Amazon wciąż powtarza, że zastosował szereg rozwiązań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, m.in. udostępnia im maseczki, by mogli je nosić podczas swojej zmiany. - W miarę wzrostu zapotrzebowania na nasze usługi pracujemy nad tym, aby utrzymać ciągłość dostaw do klientów najbardziej dotkniętych zaistniałą sytuacją, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo naszym pracownikom. Wielu z naszych klientów nie ma obecnie dostępu do niezbędnych produktów. Chcemy mieć pewność, że będziemy dysponować odpowiednimi zasobami, aby móc zaspokoić ich potrzeby. W chwili obecnej pierwszeństwo dajemy przyjmowaniu i wysyłaniu produktów, które są najbardziej istotne dla naszych klientów. Należą do nich produkty spożywcze, zdrowotne i higieny osobistej, książki, a także rzeczy potrzebne do pracy zdalnej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro