Reklama

Dwukrotnie złamał zasady kwarantanny. Zapłaci 10 tysięcy złotych

fot. GIS

Lekkomyślność może oznaczać poważne konsekwencje finansowe.

Policjanci każdego dnia sprawdzają tysiące osób, które powinny przebywać w kwarantannie. Niestety, nadal zdarzają się przypadki ignorowania poleceń służb sanitarnych.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Tak było w przypadku 20-latka z Obornik, którego dwukrotnie przyłapano na oddaleniu się z miejsca kwarantanny. Naraził w ten sposób zdrowie innych osób.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach wydał decyzję o nałożeniu na mężczyznę kary administracyjnej w kwocie 10 tysięcy złotych - poinformowała st. sierż. Izabela Leśnik z policji w Obornikach.

Policjanci przypominają, że wszystkie osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł. Dodatkowo wobec tych osób policjanci prowadzą postępowania w sprawach o wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro