Reklama
Reklama

Zakażenia koronawirusem w magazynach Amazon: w Sadach "ratownicy w kombinezonach zabrali pracownicę do karetki"

fot. Maciej Kopiński / archiwum

W polskich magazynach Amazon odnotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem.

O sprawie pisze portal onet.pl. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że zakażenie potwierdzono u pracowników z magazynów w Sosnowcu i Kołbaskowie. Tymczasem do naszej redakcji dotarła informacja od pracownika podpoznańskiego magazynu. - Dziś w Amazon w Poznaniu byłem świadkiem, jak ratownicy medyczni w kombinezonach ochronnych przyjechali po dziewczynę, która zgłosiła złe samopoczucie i została odprowadzona do ratownika, który dyżuruje, a ten zadzwonił po karetkę podejrzewając zarażenie koranowirusem - pisze nasz czytelnik. - Gdy ratownicy w kombinezonach wychodzili z pacjentką, jeden z pracowników zrobił zdjęcie tej sytuacji, ale od razu ochroniarz kazał mu przy nim usunąć zdjęcie. Nikt nas nie poinformował czy istnieje jakieś zagrożenie. Praca była kontynuowana bez dezynfekcji. Nikt nas nie informuje, jaki jest stan zdrowia osób odwożonych karetkami lub po cichu taksówkami. Nie wiemy, czy mamy się badać, czy wnikliwiej obserwować - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zapytaliśmy o dzisiejsze zdarzenie Amazon, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Onet.pl informuje, że w magazynach, w których potwierdzono zakażenie u pracownika (dwa magazyny po jednym pracowniku), kwarantanną objęto osoby, które miały z nim kontakt, ale hali nie zdezynfekowano. Z relacji pracowników wynika, że są przerażeni sytuacją i obawiają się dalszej pracy w tym miejscu. Według dziennikarzy Onetu, rzeczniczka Amazon unika odpowiedzi na pytania o to, ile osób z polskich magazynów jest zarażonych koronawirusem, a także ilu pracowników jest objętych kwarantanną.

Na naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy o obawach pracowników Amazon związanych z bezpieczeństwem w ich miejscu pracy w dobie pandemii koronawirusa. Za każdym razem amerykańska firma zapewnia nas o szeregu podjętych działań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom. Związki zawodowe od połowy marca domagają się natomiast natychmiastowego zamknięcia magazynów w Polsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro