Reklama
Reklama

2-latek uduszony przez matkę. Chłopiec miał zjadać karmę dla szczurów i niedopałki papierosów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

W sprawie zatrzymani zostali matka chłopca i jej konkubent.

Przypominamy. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 marca. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ulicy Kilińskiego w Chodzieży przy wejściu znaleźli martwe dziecko. W sprawie zatrzymana została 21-letnia matka chłopca i jej 22-letni konkubent. Okazało się, że dziecko zamordowała jego matka. Wcześniej miał się nad nim znęcać konkubent kobiety. Jak poinformował informator "Gazety Wyborczej" po zabójstwie okazało się, że dziecko było niedożywione, brudne oraz umazane kałem. Chłopca miała udusić matka.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak już przekazywaliśmy z informacji do jakich dotarła "Gazeta Wyborcza" policja i prokuratura miały wiedzieć, że w domu chłopca dochodzi do przemocy. Dziecko już w październiku ubiegłego roku trafiło do szpitala ze złamaną nogą. Wówczas lekarze wykluczyli wypadek i o swoich podejrzeniach powiadomili policję. Mimo rozmów z policjantami, oględzin w domu chłopca i powiadomienia prokuratury nie wszczęto postępowania. Rodzinie nie założono też tzw. Niebieskiej Karty. Sprawa będzie dokładnie analizowana. Szef miejscowej policji został odwołany, a szef prokuratury zawieszony - wobec niego prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.


Dziś o kolejnych faktach informuje "Głos Wielkopolski". Dziennikarzom gazety udało się dotrzeć do szczegółów zarzutów, jakie usłyszała matka chłopca i jej partner. Oboje są podejrzewani o znęcanie się nad dzieckiem przez kilka miesięcy. Jak przytaczają dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" chłopiec miał między innymi zjadać karmę dla szczurów hodowlanych, czy niedopałki papierosów. Był też bity i podduszany. Matka chłopca usłyszała zarzut zabójstwa, za co grozi jej dożywocie. A jej partner odpowie za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem - grozi mu 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro