Reklama
Reklama

Wojsko wyszło na ulicę by wesprzeć służby

fot. Wojtek
fot. Wojtek

W mieście pojawiły się dzisiaj mieszane patrole policjantów z żołnierzami z WOT. Sytuacja ta jest związane jest przestrzeganiem przez mieszkańców nowych restrykcji.

Dziś również na poznańskich ulicach można spotkać patrole policji i żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, które sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają nowych przepisów m.in. kontrolują parki, skwery, place zabaw, miejsca grupowania się młodzieży.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kolejnym ich zadaniem jest zwracanie uwagi na minimalną odległość między pieszymi i kwestie wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.

Jak mówi nam ppor. Anna Jasińska z 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej żołnierze cały czas wspierają służby w walce z koronawirusem. W ostatnich dniach można spotkać ich też na poznańskich ulicach. Patrole przebiegają bardzo spokojnie. Na szczęście większość spotkanych osób stosuje się do zaleceń. Podobnie jest z osobami objętymi kwarantanną. Reagują na nasze patrole bardzo sympatycznie - mówi ppor. Jasińska.

W całej Polsce w walkę z koronawirusem będzie zaangażowanych w sobotę prawie 8,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska oraz 952 jednostki sprzętu wojskowego; 1640 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy, a 3043 - pomagać Policji - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro