Reklama
Reklama

Volkswagen przedłuża przerwę produkcyjną

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Decyzję tłumaczy m.in. zmniejszonym zapotrzebowaniem rynku na lekkie samochody dostawcze.

Produkcja w zakładach Volkswagena na terenie Poznania, Swarzędza i Wrześni stanęła 20 marca rano. Informowano wówczas, że pracownicy nie wrócą do fabryk przez co najmniej dwa tygodnie. Dziś już wiadomo, że nie wrócą tuż po świętach. Volkswagen poinformował o wydłużeniu przerwy produkcyjnej do 19 kwietnia.

- Z powodu nadal napiętej sytuacji związanej ze zmniejszonym zapotrzebowaniem rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyka braku płynności dostaw wstrzymujemy pracę w naszych zakładach w Niemczech i Polsce o kolejny tydzień. Zdrowie naszych pracowników produkcyjnych oraz administracyjnych ma dla nas najwyższy priorytet. Dlatego w chwili obecnej przygotowywane są różnorodne środki zaradcze, które umożliwią pracownikom powrót do zakładów - wyjaśnia dr Josef Baumert z Volkswagen Samochody Dostawcze VWN.

Pracownicy Volkswagena mają otrzymać pełne wynagrodzenie za 4-tygodniowy okres, w którym zakłady nie działają. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w trakcie przerwy wykorzystywane są "dni elastyczności" pracowników (pełnopłatne dni wolne), ale też zaległe urlopy i te przysługujące w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro